Najlepsze sposoby na to, aby ograniczyć spożywanie słodkości

Najlepsze sposoby na to, aby ograniczyć spożywanie słodkości

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że korzystają ze słodkości do zajadania smutków. Co dodatkowo przykre, to im więcej będą zajadać te smutki, to tym większa szansa na to, że pojawi się coraz więcej problemów. Dlatego też, dzisiaj pokażemy wam, jak poradzić sobie z efektami ograniczenia spożywania słodkości.

Plan – zrób, zapisz, wykonaj

Jeśli jesteś w nałogu podjadania słodyczy, z którym bezskutecznie walczysz od dłuższego czasu, dobrym rozwiązaniem będzie stopniowa próba pokonania uzależnienia. Tym razem zamiast od obiecywania sobie tego co zrobisz, ustal plan, zakładający np. że w pierwszym tygodniu trzy dni, kiedy pozwolisz sobie na słodką przekąskę, w drugim dwa dni, w trzecim na jedną.

Stopniowo wymieniaj cukier na zdrowsze zamienniki

Słodki to naturalny smak, który poprawia nastrój, pomaga uporać się ze stresem i budzi skojarzenia z nagrodą. Dlatego nie jest dobrym pomysłem całkowite wyrzucenie słodkich smaków z diety. Zamiast słodyczy jedz owoce (zwłaszcza suszone – zawierają spore ilości naturalnego cukru), nie gardź miodem, a biały cukier zamień na trzcinowy – bądź też po prostu zacznij mniej słodzić. Jeśli nie masz pomysłów na to, jak z tym zacząć – wejdź w internet. Każdy blog kulinarny na pewno posiada porady odnośnie ograniczania spożycia słodkości. Jeżeli często dopada nas nagły głód, to powinniśmy się na taką ewentualność dobrze przygotować. Zadbaj o to, aby w domu czy poza nim mieć pod ręką zdrową, sycącą przekąskę: paczkę orzechów lub bakalii, batonik bez cukru, batonik proteinowy, bądź suszone owoce. Co wybierzesz – to już twoja sprawa, byle by nie było to coś niezdrowego.

Pij regularnie 2 litry wody

Co zabawne, nagły głód czasami można pomylić z uczuciem pragnienia, pamiętaj więc, żeby każdego dnia wypijać przynajmniej litr niegazowanych płynów. Zawsze miej przy sobie butelkę wody, by pragnienie nie dopadło cię w najmniej odpowiednim momencie, np. w pracy. Dobrze nawodniony organizm będzie działał jak należy, a to też wpłynie na twoje łaknienie.

Jeśli się mocno stresujesz – zmień to!

Po słodycze bardzo często sięgamy pod wpływem stresu. Trudne, nieprzyjemne sytuacje uruchamiają w mózgu procesy, które wpływają na nasze nawyki żywieniowe. Zachwiana zostaje gospodarka hormonalna – skutkiem tego jest niepohamowana ochota na słodkie. Dlatego trzeba koniecznie znaleźć sposób na poradzenie sobie ze stresem. Joga, znalezienie nowego hobby – postaraj się znaleźć to, co najbardziej cię przekonuje – dzięki temu będzie mniejsza szansa u ciebie na to, że zaczniesz podjadać.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz